Zakup strojów dla Orkiestry Mandolinowej ECHO

Celem operacji było promowanie  lokalnego dziedzictwa kulturalnego poprzez kultywowanie miejscowych tradycji związanych z długoletnią działalnością w mieście Orkiestry Mandolinowej ,,Echo"

Piwniczna-Zdrój posiada bogate walory uzdrowiskowo-przyrodnicze , turystyczne ale też bogatą historię i kulturę. Takim fenomenem jest piwniczański ruch mandolinistów, który w tym małym nadpopradzkim mieście trwa już od lat przedwojennych. Pierwsze stroje i instrumenty dla zespołu mandolinowego zostały zakupione w 1932 roku. Pomimo wysokiego poziomu artystycznego problemem jest brak jednolitych strojów oraz instrumentów.
W celu poprawienia estetycznego wizerunku Orkiestry:
- zostaną zakupione kompletne stroje
- naniesione zostanie na kamizelki logo Orkiestry
- zakupione zostaną dwie mandoliny w celu udoskonalenia technicznego zaplecza Orkiestry.

Uwieńczeniem projektu był Nadzwyczajny Koncert na 100 Mandolin który odbył się 1 września 2013r.