Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Warsztaty wokalne VOICE MASTER

Treść

CEL PROJEKTU

Poddanie refleksji, przy pomocy kultury, zasobów lokalnych naszego miejsca na Ziemi. Uczynienie z uzdrowiska Piwniczna-Zdrój, inspiracji do warsztatów wokalnych zakończonych koncertem.

 
ETAPY ZADANIA
- REKRUTACJA - przeprowadzenie kampanii informacyjnej, oraz zapisy na warsztaty,
- KOMPLEKSOWY CYKL WARSZTATÓW typu masterclass (kursów mistrzowskich, doskonalących) oraz seminariów dla wokalistów. Warsztaty rozpoczną się w drugim tygodniu lipca tego roku i potrwają 6 dni. Szacujemy, że weźmie w nich udział ok. 40 osób. Uczestnicy zostaną podzielnie na trzy grupy w zależności od zaawansowania i wieku. Zajęcia zostały przygotowane z myślą zarówno o adeptach klasycznej sztuki wokalnej, jak i rozrywkowej. Program podzielony został na 4 segmenty, których celem jest przygotowanie młodych adeptów sztuki wokalnej do pracy na scenie, zaznajomienie z muzyką i sztuką regionu, krzewienie postaw przedsiębiorczych i wyposażenie uczestników w podstawową wiedzę z zakresu biznesu muzycznego, tak aby przybliżyć im rynek artystów i twórców w regionie i w całej Polsce;
- OPRACOWANIE PROGRAMU KONCERTU jako całościowego widowiska inspirowanego historią uzdrowiska Piwniczna-Zdrój oraz tomikiem poezji Krystyny Dulak "Nadpopradzie" - twórczo zinterpretowanych przez dzieci i młodzież. Zadaniem trenera będzie pobudzanie do poszukiwania twórczych, oryginalnych rozwiązań, a także dostrzegania i odkrywania niezwykłości. Wykorzystamy w szczególności trening kreatywności i kontakt z dziedzictwem kulturowym.
- KONCERT wszystkich uczestników 11 lipca.
- ZAKOŃCZENIE - zebranie feedbacku od uczestników oraz podsumowanie projektu w mediach społecznościowych.


Prowadząca warsztaty:
AGATA KULIŚ - jest wokalistką, autorką piosenek, dwukrotna stypendystka Berklee College of Music w Bostonie. Absolwentka i wykładowczyni Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również muzykę na Papieskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wygrała m.in. European Scholarship/ Berklee (2013), Berklee International Grant (2014) i Nagrodę  Słuchaczy Radia Rampa w Nowym Jorku (2015). Koncertowała w Polsce, Anglii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Cyprze, w Stanach Zjednoczonych i Kenii. W lipcu 2016 była solistką pod batutą Adama Sztaby na Światowych Dniach Młodzieży podczas spotkań z papieżem w Krakowie na Błoniach oraz w Brzegach. Jej debiutancki album „Come a little closer”, który stworzyła z wieloma muzykami związanymi z Berklee jest połączeniem różnych klasycznych repertuarów w gatunku jazz / R&B. Od lat regularnie organizuje warsztaty wokalne, instrumentalne, a także z zakresu autopromocji i przedsiębiorczości dla artystów. Od października 2017 roku wykłada w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadząc kursy związane z biznesem muzycznym i przedsiębiorczością dla studentów pierwszych lat studiów. Jest również koordynatorem festiwalu Polikultura. W 2019 r. uzyskała stypendium dla artystów i twórców miasta Krakowa.


Sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN

305831