Kolorowe Jarmarki w 665-lecie Królewskiego Miasta

Celem operacji było promowanie  lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego poprzez organizację imprezy KOLOROWE JARMARKI W 665-LECIE  KRÓLEWSKIEGO MIASTA prezentującej  różnorakie formy kultury: regionalnej, kabaretowej, estradowej, scenicznej.

Bezpośrednim materialnym efektem przedsięwzięcia była dwudniowa impreza kulturalna pn.
Kolorowe Jarmarki w 665 lecie królewskiego miasta  odbywającą się 20-21 lipca 2013r.. Tłem scenograficznym był Jarmark Średniowieczny na którym prezentowali się twórcy ludowi, rzemieślnicy, wytwórcy miodów pitnych, garncarze. Każdy uczestnik imprezy mógł skorzystać z darmowej degustacji potraw regionalnych.