Przejdź do treści
Przejdź do stopki

"Dwa Światy" wystawa fotografii Anny Wantuch

Treść

Anna Wantuch mieszka w Ciężkowicach. Pasją jej i zawodem jest fotografika ( należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego). Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej fotografie były często docenione i nagradzane na licznych konkursach.


Pracuje jako nauczycielka w Nowym Sączu. Jest absolwentką: Akademii Ignatianum w Krakowie- pedagogiki ogólnej i religijnej, etyki, filozofii, wiedzy o kulturze; AWF w Katowicach - wychowania fizycznego; UMCS w Lublinie - fotografia. 
Poza fotografiką interesuje się narciarstwem, turystyką górską, sztuką i kulturą.


Wystawa ta jest efektem pobytu na wioskach w Peru oraz życia w swojej wiosce rodzinnej. Autorka poprzez nią pragnie przybliżyć warunki w jakich żyją ludzie w tak zróżnicowanym krajobrazowo państwie jak i w niektórych jeszcze wioskach w Polsce.
Do tego krajobrazu Peruwiańskiego przedstawia sąsiadki mieszkające na  Pogórzu Ciężkowickim. W ten sposób chce pokazać przez fotografie codzienne życie, które było jeszcze do niedawna bardzo często w naszym kraju na wioskach podobne do ciężkiej pracy ludzi w Andach.

 

Wystawę można oglądać do 27 października 2023 roku w Małej Galerii "Za lwami" w budynku MGOK w Piwnicznej-Zdroju, ul. Rynek 11 / 2 piętro w godzinach 9:00-15:30 :)

 

Organizatorami wystawy są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju oraz Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój, partnerem wystawy jest Hotel Piwniczna Spa & Conferrence.

ZAPRASZAMY!

311174