Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Wystawa Ikon Huberta Kampy

Wystawa Ikon Huberta Kampy

Treść

"Ratunek na skrzyni amunicji pisany" - wystawa

Wystawę można obejrzeć od 7 sierpnia do 8 września 2023 roku w Małej Galerii "Za Lwami" w MGOK, ul. Rynek 11 w Piwnicznej-Zdroju (2 pietro).

Ikony z naszej wystawy mogą Państwo wylicytowacć pod adresem: www.IkonyDlaUA.pl i odebrać osobiście w naszej siedzibie po 8 września :)

„Każdego dnia zapalam w pracowni lampadę modląc się za Ukrainę. Nie narzucam Bogu co ma zrobić. Po prostu myślę o tych którzy walczą, cierpią głód, umierają w piwnicach czy wariują ze strachu po wybuchach. Jestem na to bezradny, bo nie umiem tego powstrzymać. Niestety. Proszę, by ten koszmar, tragedia, panowanie śmierci, przemocy, bomb… skończył się zgodnie z wolą Bożą. A potem zazwyczaj przychodzi jakaś myśl o ikonie. Wtedy powstaje praca. Zazwyczaj powiązana tematycznie. Każda praca jest więc unikatem. Nie powstanie druga taka.

Takich dzieł nie da się powtórzyć. Każde jest oryginalne i jedyne. Nie są też dostępne w dużych ilościach, a ich wartość jest nie do obliczenia.

Samo dzieło powstaje w duchu zmiany, modlitwy, prośby o przemianę, czegoś co służyło do przenoszenia śmierci na przenoszenie obrazu mającego za zadanie tworzyć relację.

 

Wystawa była prezentowana m.in. we Wrocławiu (2022), w Gonars i Udine we Włoszech (kwiecień 2023), w Paterborn w Niemczech (lipiec 2023)

 

O twórcy:

El'Azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art

Na co dzień ikonograf. Od 2010 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie. Jest także zawodowym florystą. 

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych, wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos" (workshopeleos.ue). 

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

Swój dorobek i talenty oddał w całości dla fundacji i w niej zaangażował się całkowicie.

303556