Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Plener "Nad obłokami"

Plener

Treść

Największym bogactwem naszego regionu są jego walory krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe. To one w latach świetności regionu przyciągnęły w te strony Marię Kownacką i Witolda Chomicza. Z spuścizny wspomnianych twórców możemy wyczytać, co dla nich stanowiło największy skarb tego małego przygranicznego skrawka ziemi. Projekt ma na celu sięgnięcie do stworzonej przez nich książki "Szkoła nad obłokami", lepsze jej poznanie, zainspirowanie się nią po to, aby ukazać niezwykle ciekawą sieć powiązań oraz przenikanie się świata twórcy kultury i odbiorcy. Metodą po którą sięgneliśmy był plener fotograficzny.

 

Katarzyna Jarzębak w artykule "W maleńkiej szkółce, zagubionej wśród gór i lasów…" pisze: Właśnie: jeżeli znajdą się ludzie… i chęci, to nawet w tak trudnych warunkach, jakie panowały na niemcowskiej wyżynie, może powstać coś ważnego i pięknego… I teraz – w XXI wieku – potrzeba takich ludzi! Może historia znów się powtórzy… Może – jak niemcowski nauczyciel – ktoś znów podejmie zadania, które pozwolą mu sięgać ponad obłoki…

Zadanie "Nad obłokami" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

311169