Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Protokół Konkursu Palm Wielkanocnych 2022

Treść

PROTOKÓŁ

Rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu Palm

z dnia 10 kwietnia 2022 roku

Organizatorzy Konkursu to Parafia Pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej-Zdroju i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju.

Chcemy serdecznie podziękować biorącym udział za przygotowanie palm, przez co dostarczyliście wszystkim artystyczno-estetycznych doznań tradycji Niedzieli Palmowej.

Gratulujemy zdolności plastyczno-manualnych a przede wszystkim chęci.

Skład komisji konkursowej:

Przewodnicząca – Pani Barbara Kotarbowa

Członkowie

Pan Józef Kisielowski – również sponsor części upominków

Pani Basia Kotarbówna

Pani Maria Jarząb

Ks. Janusz Balasa

Wszystkim Państwu gorąco dziękujemy za tę współpracę.

Do konkursu wystawiono 30 palm. Palmy zostały podzielone według kategorii palma tradycyjna i palma artystyczna do 1 metra długości i powyżej.

UWAGI KOMISJI:

Komisja pragnie podkreślić, że poziom konkursu z roku na rok podnosi się.
W ocenie palm w KATEGORII TRADYCYJNEJ brano pod uwagę  przede wszystkim zgodność z lokalnymi zwyczajami oraz użyte materiały.
W KATEGORII ARTYSTYCZNEJ kompozycję, dobór barw, architekturę bryły, staranność wykonania, finezję.

 

WYNIKI:

W kategorii PALMA TRADYCYJNA DO 1 METRA:

Wyróżnienia:

  1. Weronika Jarosińska
  2. Weronika Lisowska

III m. – Anna Sekuła

II m. – Barbara Porębska

I m. – Franciszek Mika

W kategorii PALMA TRADYCYJNA POWYŻEJ 1 METRA:

Wyróżnienia:

  1. Rodzina Sławeckich
  2. Anna Kulig
  3. Stowarzyszenie Nasz Dom
  4. Marta Wójtowicz
  5. Maciej Toczek

III m. - Wiktoria, Mieszko, Norbert Jarosińscy

II m. - Julian Mika

I m. - Kacper Dominik

W Kategorii PALMA ARTYSTYCZNA DO 1 METRA:

Wyróżnienia:

  1. Długosz Marta
  2. Amelia, Liliana Łomnicka
  3. Bartłomiej Gałysa
  4. Piotr Jeremenko
  5. Zuzanna i Anna Tokarczyk
  6. Bartłomiej Bogaczyk

III m. – Wojciech Szafran

II m. – Krzysztof Grucela

I m. – Karolina Stępień

W kategorii PALMA ARTYSTYCZNA POWYŻEJ 1 METRA:

Wyróżnienia:

  1. Karol Dominik
  2. Weronika Jeremenko
  3. Agnieszka Lisowska
  4. Julia Maślanka
  5. Martyna Maślanka
  6. Małgorzata Jakacka

III m. – Magdalena Tymura

II m. – Franciszek Gurgul

I m. – Rodzina Jarzębaków

Dziękujemy księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Czechowi, Panu Józefowi Kiselowskiemu oraz Stowarzyszeniu Górali Nadpopradzkich za zasponsorowanie nagród.

Protokół z konkursu będzie dostępny na stronie internetowej MGOK: www.mgok.piwniczna.pl.

Na tym protokół zakończono.

300086