Plener fotograficzny NAD OBŁOKAMI – informacje organizacyjne

Plener fotograficzny NAD OBŁOKAMI – informacje organizacyjne

IDEA: Największym bogactwem gminy uzdrowiskowej Piwniczna-Zdrój są jej walory krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe. To one, w latach świetności regionu, przyciągnęły w te strony Marię Kownacką i Witolda Chomicza. Z spuścizny wspomnianych twórców możemy wyczytać, co dla nich stanowiło największy skarb tego małego przygranicznego skrawka ziemi. Plener będzie nawiązywać do książki Marii Kownackiej Szkoła nad obłokami, opisującej istniejącą kiedyś w naszym regionie szkołę, jedną z najwyżej położonych w Polsce. Wydarzenie ma być okazją do połączenia kilku światów - świata mieszkańców górskich przysiółków, świata, który poprzez swoją twórczość i życie stworzyła Maria Kownacka oraz świata Witolda Chomicza, profesora w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, autora ilustracji do pierwszego wydania książki.

Termin: 4-5 września 2021 (sobota, niedziela)

Miejsce: Piwniczna-Zdrój

Rozpoczęcie: sobota godz. 10.00 Willa „Orlęta” (ul. Gąsiorowskiego 2, 33-350 Piwniczna-Zdrój), zakończenie niedziela godz. 15.00

Prowadzący: Marek Waśkiel (www.waskiel.pl)

UDZIAŁ BEZPŁATNY

Zapewniamy: nocleg w Willi „Orlęta”, wodę w czasie pleneru, obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę (nie zapewniamy pełnego wyżywienia, możliwość dokupienia dodatkowych posiłków na miejscu).

W ramach pleneru:

DZIEŃ PIERWSZY: wprowadzenie w historię „Szkoły nad obłokami” przez Stanisława Źrałkę - regionalistę, wprowadzenie w świat pięknych kadrów przez Marka Waśkiela – podróżnika, nauczyciela fotografii, popołudniowa wędrówka na Niemcową i zejście o zachodzie słońca (żółty szlak z piwniczańskiego Rynku).

DZIEŃ DRUGI: poranny spacer nad Popradem, „markowe” omówienie beskidzkich ujęć, podsumowanie pleneru.

Zabierz ze sobą: wygodną sportową odzież i obuwie.

Zapisy: Sądecka Grupa Fotograficzna, od 10 sierpnia poprzez kwestionariusz na stronie - www.sadeckagf.pl/nad-oblokami

Dodatkowe informacje: sekretariat Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju, tel. 18 44 64 157, mgok@piwniczna.pl.

Spotykamy się, by lepiej się poznać i czerpać radość z fotografii!

Plener organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju w ramach zadania „Nad obłokami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego