KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ W GMINIE PIWNICZNA-ZDRÓJ

W tym roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju postanowiła docenić talenty plastyczne młodzieży szkolnej poprzez ogłoszenie konkursu na plakat promujący "Dzień Piwnicznej". Najlepszy projekt plastyczny, wykonany przez zespół z danej szkoły, zostanie wykorzystany do szerokiej promocji wydarzenia.
Aby konkursowe plakaty były profesjonalnie wykonane, na początku uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania techniki pracy. Zasady projektowania plakatu zaprezentowała we wprowadzeniu do konkursu Urszula Gawron, nauczyciel Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu, która wspierała również uczniów w trakcie projektowania plakatów konkursowych.

Urszula Gawron -mieszka i pracuje w Nowym Sączu jako nauczyciel w Katolickim Liceum Plastycznym. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (specjalność wystawiennictwo) oraz Policealnego Studium Plastycznego w zakresie meblarskich technik konserwatorskich w Tarnowie. W roku 2003 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego na kierunku: Edukacja Artystyczna w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty.
Jest współautorką witraży w kościele oo. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu, laureatką licznych konkursów oraz autorką wielu wystaw indywidualnych.

CELE KONKURSU:

✓ Zaangażowanie młodzieży do współtworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego w Piwnicznej-Zdroju poprzez stworzenie projektu plakatu promującego DZIEŃ PIWNICZNEJ
✓ Pokazanie wartości pracy zespołowej
✓ Rozwijanie talentów plastycznych
✓ Nauka zasad projektowania plakatu.

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piwnicznej-Zdroju.

W skład czteroosobowych zespołów poszczególnych szkół weszli następujący uczniowie: Aleksandra Polańska (VII), Klaudia Bołoz (VII), Julia Wnęk (VIII), Jakub Żywczak (VIII) – jako reprezentanci Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, Aniela Pomorska (V), Gabriela Cięciwa (V), Gabriela Klaudia Kulig (VII), Gabriela Jagiełka (VIII) – jako reprezentanci Szkoły Podstawowej w Głębokiem, Laura Brożyna (IV), Zuzanna Tokarczyk (VIII), Renata Żywczak (V), Sylwia Dobosz (VIII) – jako reprezentanci Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej oraz Aleksandra Lichoń (VI), Oliwia Miechurska (VI) ,Julia Sowa (VI) i Konrad Śmigowski (VI) – jako reprezentanci Szkoły Podstawowej NR 2 w Piwnicznej – Zdroju (Kosarzyskach).

Pierwsze miejsce zajął projekt zrealizowany przez grupę uczniów ze szkoły w Łomnicy, drugie miejsce w konkursie zajęli uczniowie ze szkoły w Wierchomli i wreszcie trzecie miejsca zajęły: SP z Głębokiego i SP NR 2 z Piwnicznej - Zdroju.