Dni Piwnicznej / Jarmark Tradycji - zgłoszenia wystawców

Dni Piwnicznej to dwudniowa największa w mieście cykliczna impreza plenerowa. Dodatkowo w tym roku przypada 670-ta rocznica lokowania Królewskiego Miasta i z tej okazji postanowiliśmy zorganizować wielki Jarmark Tradycji. Zachęcamy wystawców -rękodzielników, twórców produktów regionalnych z całej Polski do zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności oraz tradycji obszarów, z których pochodzą. Naszym celem jest stworzenie wielkiego targu średniowiecznego gdzie odwiedzający nie tylko będzie mógł zakupić produkty lokalne, ale również zdobędzie wiedzę o sposobie ich wykonywania. Dlatego zapraszamy twórców instrumentów, rzeźbiarzy, ceramików, kowali, rękawiczników, hafciarzy, koronczarki, tkaczy, kapeluszników, wikliniarzy, garbarzy, piekarzy, znawców kuchni regionalnych, bartników, wytwórców serów, gospodynie oraz innych twórców ludowych nie wymienionych a którzy kultywują tradycje ojców.
Jarmark rozpocznie się 21 lipca 2018 r o godzinie 15:00. Do dyspozycji wystawców przekazujemy powierzchnię stadionu sportowego KS Ogniwo przy Ul. Krynickiej gdzie będzie się odbywać całość imprezy. Podczas obchodów na scenie zaprezentują się zespoły regionalne ukazujące folklor górali Nadpopradzkich oraz zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpią również artyści zaproszeni specjalnie na tą okazję m.in. "Orkiestra Świętego Mikołaja", "Bubliczki", "InoRos" oraz "Antek Smykiewicz". Dodatkowo na imprezie będzie można obejrzeć pokazy walk rycerskich przygotowane przez Bractwo Rycerskie Kasztelanii Sadeckiej ze Starego Sącza oraz zwiedzić ich średniowieczne obozowisko.

Impreza zakończy się 22 lipca o godz. 24:00.

Zapraszamy do Piwnicznej-Zdroju !

karta-zg-osze-.pdf 718.23 KB
Regulamin-wystawcy.pdf 450.98 KB